2016

O tématu a soutěži:

„Kouzelný svět Tima Burtona a jeho vizí ztvárněných ve filmu či malbě a kresbě přínáší obrovský prostor pro inspiraci a realizaci uměleckého díla vycházející právě z tvorby tohoto umělce. Ať už se jedná o Karlíka a továrnu na čokoládu, či Batmana anebo Střihorukého Edwarda, nelze jednoduše vyjmenovat všechna rozličná díla, která se Vás mohou dotknout jako múza přinašející nápad.

Nevysychající studnice tvořivých nápadů od světoznámého umělce Tima Burtona tedy čeká na všechny profesionály v malování na tělo, kteří se přihlásí na otevřené Mistrovství ČR BODY ART 2016 ! Můžete si ze studnice vybrat motiv, který je Vám nejbližší, ať už budete hledat : Tim Burton Art, Tim Burton Films, Tim Burton Characters, Tim Burton Wallpaper. Při výběru nezapomínejte, že Vámi zvolený motiv je nutné v plném rozsahu namalovat a můžete při tom  použít různé rekvizity, příčesky, ozdoby a doplňky, které pomohou zvýraznit a dokreslit Vaše dílo.

Nechte se inspirovat i nedávnou výstavou http://www.timburton.cz/#fotogalerie.htm „Tim Burton a jeho svět“, která byla velmi úspěšná a svým rozsahem jedinečná.

Výsledková listina

Soutěžící http://www.bodyartczech.cz/contestants-2016/

 

Fotogalerie

 

Informace

Výsledková listina

Kategorie Štětce a Houbičky

1) Sophie Paquet Perso ( Popsie ), Francie

2) Constanze Ryniak, Německo

3) Jana Marszalková, Česká republika

Kategorie Airbrush

1) Micha Joos, Jamajka

2) Kara Michelle, USA

3) Petr Míka, Česká republika

Kategorie Start

1) Karen Dinger, Švýcarsko

2) Kateřina Příhodová, Česká republika

3) Hana Dopitová, Česká republika


Model Bodyart 2017

Kerry Youngs, Velká Británie

Audience award, cena diváků

Jana Marszalková, Česko

Best show, nejlepší vystoupení

Angela Youngs, Velká Británie

 

Fotogalerie

 

Závěrečná zpráva

Již čtrnáctý ročník soutěže v malování na tělo, otevřeného mistrovství České republiky BodyartCzech 2017, se opětovně setkal s velkým zájmem jak diváků, tak i soutěžících, kterých tento rok dorazilo celkem 22. A to jak z České a Slovenské republiky, tak i Německa, Švýcarska, Chorvatska, Velké Británie, ale i Jamajky a Spojených států. Tématem tohoto roku se stal „Comics“ a tak bylo možné potkat superhrdiny, ale i klasické komiksové postavy z různých koutů planety.

Pod organizační taktovkou Lukáše Phoenixe Bureše a Heleny Burešové Skuhrovcové se tak opětovně podařilo zorganizovat divácky i umělecky zajímavou soutěž, která si získala i opakovanou pozornost médií. Klání probíhalo v kategoriích „Start“, „Airbrush“ a „Štětce a houbičky“. Tradičně již byly uděleny také ceny pro nejlepší pódiovou show, modela a ocenění od diváků, kteří mohli hlasovat.

Odborná porta, která hodnotila umělecká díla, pak byla ve složení: Helena Burešová Skuhrovcová, Daniela Hošková, Lucie Schejbalová alias „Sejroška“, Markéta Marková a Lukáš Phoenix Bureš.

Již tradiční tečkou při předávání cen byl showman Daniel Nekonečný, jenž předal cenu pro nejlepší pódiové vystoupení.